Mohelnické ulice pomáhá uklidit nový vysavač

Mohelnické ulice pomáhá uklidit nový vysavač

Je kompaktní, moderní a vysoce funkční. S novým komunálním vysavačem pracují techničtí pracovníci již dva týdny. Slouží jim k bodovému odstranění odpadků a nečistot z venkovních ploch, a zvyšuje tak efektivitu práce komunálního čištění. „Zvláštní důraz klademe na funkčnost, uživatelský komfort, robustní vzhled i na doplňkové vybavení uzpůsobené potřebám uživatele, jako např. účinný filtr na jemný prach,“ vysvětluje výhody vysavače specialista pro prodej komunální techniky firmy Kärcher Jan Dzúr. Stroj lze také proměnit ve fukar, což pracovníkům usnadní podzimní sběr listí.

Srdcem vysavače je radiální turbína, která vytváří vysoký podtlak, čímž je generován objemový proud až 700 m3/h. Pro práci v prašném prostředí je stroj vybaven i filtrem jemného prachu, který zaručuje bezprašnou práci a chrání kolo ventilátoru před znečištěním. Odpad se ukládá do integrované popelnice o objemu 240 litrů. Stroj řídí pracovník jednou rukou pomocí oje, poháněn je hydrostaticky.

Zastupitelstvo města Mohelnice na svém dubnovém zasedání posvětilo nákup tohoto stroje. Zastupitelé schválili poskytnutí investiční dotace Mohelnickému sportovnímu a kulturnímu centru s. r.o. ve výši 275 tisíc korun.

Sponzorem tohoto článku je GO půjčovna

GoPro půjčovna
Další článek:
Předchozí článek: