Mohelnice se zazelená, město vysadí stovku stromů a tisíce keřů

Mohelnice se zazelená, město vysadí stovku stromů a tisíce keřů

Mohelnice se zazelená, město vysadí stovku stromů a tisíce keřů

104 nových stromů, 3 444 keřů a 2 642 trvalek. Novou zeleň vysadí město Mohelnice za celkem 6 milionů korun. Šedesát procent výdajů pokryje dotace, kterou se městu podařilo získat z operačního programu Ministerstva životního prostředí. Sázet se bude na různých místech po celém městě podle nových osazovacích plánů. Hotovo by mělo být do konce března 2021.

Sázení se neobejde bez kácení. Převážně túje a staré stromy musí ustoupit nově vysazeným kolem kostela sv. Stanislava. Bez kácení dále zahradníci osadí parčík mezi ulicemi Lékárnická a Okružní, ulici Na Příkopech, prostranství kolem ulice Ztracená, před domem Lidická 2 a v lokalitě Za Penzionem. „V rámci výsadby se v těchto lokalitách provedou zdravotní řezy stávajících stromů a regenerace trávníků,“ vysvětlil starosta města Pavel Kuba.

Dotaci ve výši 80 % na výsadbu stromů a keřů získalo město i na rekultivaci skládky v Újezdě. Zde radnice plánuje do června 2021 vysadit 82 stromů a 4 670 keřů. „Nezapomínáme ani na naše místní části, kde ve spolupráci s Osadními výbory dokončujeme projekt na výsadbu nových stromů v našich obcích,“ řekl starosta Kuba.

Město dále připravuje výsadbu a regeneraci zeleně v prostorách domova pro seniory na Lidické ulici, kolem ZŠ Mlýnská a na starém sídlišti. Na dubnovém zasedání zastupitelstva nastínil starosta i další plány. „Na parkoviště u bazénu se zřejmě také vrátí stromy. Původně měly být solární články na parkovišti, nyní však usilujeme o dotaci na fotovoltaické panely umístěné na střeše plovárny – v tom případě osadíme parkoviště několika stromy,“ uzavřel Pavel Kuba.

Mohelnice rozkvetla už i letos. Květiny těší místní občany kolem ulice Družstevní, v prostranství U Bruse nebo v městských sadech. „I nově vykvetlé stromy v parku jsou prostě parádní. Letos je navzdory všemu trápení v Mohelnici opravdu krásně,“ komentoval Petr Petrů. Stejně jako v minulých letech náměstí Svobody a Kostelní náměstí oživí muškáty v pyramidách. Kladnému ohlasu se těšila velikonoční výzdoba, kterou občané hojně komentovali na sociálních sítích. „Tak krásnou velikonoční výzdobu jsme v Mohelnici ještě neměli. A pamatuji už hodně. Díky autorům a klaním se po pás,“ napsal na facebook města pan Jan Rosípal.

Sponzorem tohoto článku je GO půjčovna

DJI dron půjčovna
Další článek:
Předchozí článek: