Upozornění Policie ČR

Upozornění Policie ČR


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /data/web/virtuals/105813/virtual/www/wp-content/plugins/facebook-button-plugin/facebook-button-plugin.php on line 294

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /data/web/virtuals/105813/virtual/www/wp-content/plugins/facebook-button-plugin/facebook-button-plugin.php on line 297

V souvislosti krádežemi vloupáním do sklepů, sklepních kójí v panelových a bytových domech v Mohelnici, ke kterým v poslední době došlo, pokládáme za důležité upozornit na tuto skutečnost majitele bytů a také nájemníky.
Pachatelé této trestné činnosti se do domů dostávají především díky nedostatečnému zabezpečení. Právě otázkám bezpečnosti a zabezpečení vstupů do bytových a panelových domů je nutné věnovat dostatečnou pozornost. Velkou roli pak sehrávají také dobré sousedské vztahy, zejména sounáležitost, nezištnost, zdravá všímavost apod.
Je dobré se společně s ostatními obyvateli domu dohodnout na určitých organizačních opatřeních. Dům je vhodné buď celodenně zamykat, nebo instalovat tzv. bytové ovladače zámku domovních dveří, resp. videotelefony. To je základ úspěchu. Je to filtr, který odradí příležitostné zloděje. Za vpuštění cizí osoby do domu by měla zodpovídat dospělá osoba. V případě jakýchkoli konfliktních situací je třeba neprodleně informovat policii.
Míru bezpečnosti v domě pak ovlivňuje i dodržování pořádku a dostatečně fungující osvětlení společných prostor, jako jsou chodby a sklepy, i venkovní osvětlení. Důležitým bezpečnostním opatřením je také uzamykání společných prostor (sklepů, kočárkáren, koláren, komor atd.) a jejich případné zabezpečení mechanickými zábrannými prostředky.
Jak postupovat při vykradení objektu? Vloupání je třeba neprodleně oznámit na nejbližší služebnu policie, případně na tísňovou linku 158. Pro policii je důležité zejména včasné oznámení a neznehodnocení případných stop, které po sobě zanechá každý pachatel. Proto je třeba do příjezdu policie zajistit ostrahu objektu. V žádném případě se nesnažte zjišťovat předběžnou škodu tím, že vstoupíte do objektu, ani se nepouštějte do úklidových prací po pachatelích. Nejlepší službu policistům prokážete tím, když vyčkáte jejich příjezdu v blízkosti objektu a budete schopni popsat vše potřebné (pachatele, směr jeho útěku, auto apod.).

Marie Šafářová, tisková mluvčí

Hlavním sponzorem webové verze pro Červenec 2016:bazén Zábřeh

Další článek:
Předchozí článek: