Krajské kolo Logické olympiády

Krajské kolo Logické olympiády


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /data/web/virtuals/105813/virtual/www/wp-content/plugins/facebook-button-plugin/facebook-button-plugin.php on line 294

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, string given in /data/web/virtuals/105813/virtual/www/wp-content/plugins/facebook-button-plugin/facebook-button-plugin.php on line 297

V listopadu 2015 se v Národním domě v Prostějově konala Mensou pořádaná Logická olympiáda. Jednalo se o krajské kolo, do kterého mohlo z nominačního kola řešeného přes internet postoupit v každé kategorii zhruba 50 soutěžících.

Kategorie A (2. – 5. třídy ZŠ) se nakonec zúčastnilo 42 dětí, kategorie B (2. stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) 49 dětí a kategorie C (studenti všech druhů středních škol – věk do 20 let) 43 účastníků. Z tohoto krajského kola bylo možné postoupit do celorepublikového finále, které se bude konat na lukrativním místě – v míčovně Pražského hradu.

V nejmladší kategorii (A) Mohelnici a Základní školu Vodní reprezentoval Jan Kolář, žák třídy 5.A. Soutěžní klání bylo rozděleno do 3 dílů s odlišnými typy řešených úloh. Nutno říci, že již některé úkoly nominačního kola byly pro běžného pozorovatele neřešitelné. Ale chytré hlavičky dětí usilovně hledaly řešení a možné souvislosti i těch nejpodivnějších úkolů.

Po chutném obědě, který byl pro zúčastněné připraven zdarma, přišlo vyhlášení. Z Honzovy kategorie do Prahy mohli postoupit jen 4 nejlepší řešitelé – tak určil pořadatel na základě počtu účastníků z jednotlivých krajů v nominačním kole.

Pořadatelé bohužel vyhlásili pouze prvních 5 míst a na těch se Honza neumístil. Kompletní výsledky však nakonec ukázaly, že obsadil krásné 6. místo, a to s vysokým procentem vyřešených úloh oproti nejlépe umístěnému účastníkovi.

Letošního ročníku Logické olympiády se zúčastnil rekordní počet řešitelů – 58.265 z 2909 škol celé ČR. Z toho 13.330 bylo dětí v kategorii A.

(LK)

Hlavním sponzorem webové verze zpravodaje pro Leden 2016:prostor pro inzerci

Další článek:
Předchozí článek: